Opiskelijatöihin.fi

Ympäristötekniikan insinööri

Sex
Male

Ikä
28 years

School
Savonia UAS

Starting year
2021

Field of study
Tekniikka Savonia

Specialization
Ympäristötekniikan insinööri

Work fields seeking

Energy, Natural res. and Environment, Technology, Industrial sector

Work areas seeking

Iisalmi, Juankoski, Kaavi, Keitele, Kiuruvesi, Kuopio, Lapinlahti, Leppävirta, Maaninka, Nilsiä, Pielavesi, Rautalampi, Rautavaara, Siilinjärvi, Sonkajärvi, Suonenjoki, Tervo, Tuusniemi, Varkaus, Vesanto, Vieremä

Work types seeking

Thesis work, Part-time work, Summer work, Full-time work

Education
  • Iisalmen Lyseo, Lukio, ylioppilas, graduated 2015
Work experience
  • Normet Oy, 2016 - 2021, Varastotyöntekijä
  • Normet Oy, 5.2022 - 8.2022, Tuotannonsuunnttelu
  • Normet Oy, 5.2023 - 8.2023, Tuotannonsuunnttelu, kemikaalien hallinta, muut työt
  • Normet Oy, 5.2024 - 8.2024, Tuotannonsuunnttelu, kemikaalien hallinta, muut työt
Language skills
  • Finnish, Native language
  • English, Laudable
  • Swedish, Satisfying
Special skills

Computer skills
Koulussa olen käyttänyt Autocad, QGIS, Novapoint,Epanet, Epacad ja MatLab. Työssä olen käyttänyt Autocad ja kaikki Microsoft 365 ohjelmat kuten Excel.

Profession related special skills
Työturvallisuuskortti, Hätä EA, B ajokortti, trukkikortti, varusmiespalvelus suoritettu.

Additional text
Olen kohta valmistuva ympäristötekniikan opiskelija ja tuleva insinööri. Olen opiskellut noin 4 vuotta ympäristötekniikan opintoja Savonian ammattikorkeakoulussa ja valmistuminen on enää opinnäytetyötä vaille valmis. Olen aiemmin tehnyt työuraani Normet Oy:llä erillaisissa työtehtävissä ja nyt kun koulu on loppumaisillaan, tavoitteenani on päästä niin sanotusti oman alan töihin eli koulutusta vastaaviin työtehtäviin. Omaan valmistuvaksi insinööriksi jo suhteellisen pitkän työkokemuksen teollisuuden alalta jonka aikana olen päässyt kehittymään työntekijänä ja kartuttamaan erillaisia tärkeitä työnelämän taitoja. Ympäristötekniikan opinnoissa olen pärjännyt erittäin hyvin ja niiden aikana on syntynyt kova palo päästä toteuttamaan opittuja taitoja ammattilaisena alan työtehtävissä.

Contact
Errors



    You will receive a copy of the message you sent to the student to your email.

    User check